Savas 30. jubilejas svinības jauniešu koris “Kamēr…” turpina ar a cappella kormūzikas koncertiem “Viļņu atspulgi”, kas notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 30. oktobrī plkst. 19.00 un 31. oktobrī plkst. 18.00 turpinās kormūzikas koncerti “Viļņu atspulgi”. Koncerta pirmajā daļā klausītāji varēs baudīt meditatīvu, dabas tēliem bagātu Baltijas jūras reģiona laikmetīgās kormūzikas programmu, tai skaitā vairākus Latvijas pirmatskaņojumus. Savukārt otrajā daļā skanēs kora pastāvēšanas vēsturē nozīmīgi skaņdarbi, kurus korim savulaik veltījuši tādi Latvijas komponisti kā Pēteris Vasks, Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un Raimonds Pauls. Mūzikas vēstījumu iedzīvinās koncerta režisore Laura Groza sadarbībā ar mākslinieku -8 un video autoru Emīlu Alpu. Kora jubilejas vienoto vizuālo identitāti veido mākslinieks Paulis Liepa.

Valdības noteikto ierobežojumu amatiermākslas kolektīviem dēļ koncerti diemžēl pārcelti uz nenoteiktu laiku.

“Jubilejas sezonu esam atklājuši ar skaistu vokāli instrumentālās mūzikas koncertu “Lux aeterna” Rīgas Domā, un nu vēlamies savus uzticamos klausītājus iepriecināt ar kora repertuāra vēsturiski būtiskāko un skanīgāko daļu – a cappella kormūziku. Koncertā “Viļņu atspulgi” dzirdēsit gan Latvijā vēl neizskanējušus kormūzikas šedevrus, kuros krāšņi izpaudīsies arī kora dziedātāju solo balsis, tāpat arī mūsu ilggadējo ceļabiedru Latvijas komponistu darbus, kas nesuši korim profesionāļu un publikas atzinību neskaitāmos konkursos un koncertos visā pasaulē. Man ir īpašs prieks par brīnišķīgo sadarbību, kas veidojas ar režisori Lauru Grozu un radošo komandu – tālab mūsu atgriešanās universitātes aulā Kristīnes Pasternakas darinātajos jaunajos kora koncerttērpos būs ne tikai skanīga, bet arī vizuāli krāšņa,” par koncertiem stāsta kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aivis Greters.

Jauniešu kori “Kamēr...” 1990. gadā dibinājis diriģents Māris Sirmais, kurš ilgstoši bijis arī tā mākslinieciskais vadītājs, bet kopš 2018. gada kora vadību no diriģenta Jāņa Liepiņa pārņēmis Aivis Greters. Koris “Kamēr...” kļuvis par Latvijas kordziedāšanas izcilības simbolu: kolektīvs ir seškārtējs Dziesmu svētku koru karu uzvarētājs, trīs Eiropas kordziedāšanas Grand Prix ieguvējs, kā arī divreiz ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Koris sadarbojies ar dažādiem Latvijas un pasaules komponistiem un režisoriem, māksliniecisko darbību bagātinot ar dažādiem iestudējumiem.

Koncertus “Viļņu atspulgi” organizē Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave sol” un biedrība “Kamēr mūzika”, kora jubilejas norises atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Cēsu Mākslas festivāls, “Whirlpool”, “PTA”, “Antalis”, “Musica Baltica” un “Aerodium”.