Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu koris “Kamēr…” galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā savu 30. jubilejas sezonu ir sācis ar uzvaru Eiropas kormūzikas Grand Prix, kas 24. augustā norisinājās Areco, Itālijā, un pulcēja sešu pasaules prestižāko koru konkursu uzvarētājus. Koris līdz ar to ir vienīgais kolektīvs no Latvijas, kas ieguvis šo augsto godalgu, un ir kļuvis par vienīgo kori pasaulē, kas šo balvu tās pastāvēšanas vēsturē izcīnījis trīs reizes.

Lai kvalificētos Eiropas kormūzikas Grand Prix izcīņai, koriem vispirms jāuzvar kādā no sešiem Eiropas koru konkursiem, kas notiek Debrecenā, Varnā, Tolosā, Mariborā, Areco un Tūrā. Jauniešu koris “Kamēr…” savu ceļazīmi uz lielo finālu ieguva, pērn oktobrī triumfējot konkursā Tolosā, Spānijā.

Koris “Kamēr…” šo titulu iepriekš ieguvis 2004. gadā tā dibinātāja Māra Sirmā vadībā un 2013. gadā kopā ar diriģentu Jāni Liepiņu. Kopš dibināšanas jauniešu koris “Kamēr…” uzvarējis vairāk nekā 100 starptautiskos konkursos, tai skaitā pieckārt triumfējis Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Koru karos. Jauniešu balsis jau daudzus gadus skolo Jolanta Strikaite-Lapiņa un Ansis Sauka.

Aivis Greters ir “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs kopš 2018. gada. Bakalaura grādu kora diriģēšanā ieguvis 2017. gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asoc. prof. Jāņa Lindenberga un asoc. prof. Andra Veismaņa klasē. Pilnveidojis prasmes Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Zviedrijā. Šobrīd Aivis Greters turpina studijas JVLMA simfoniskā orķestra diriģēšanā pie asoc. prof. Mārtiņa Ozoliņa.

Jaunus dziedātgribētājus koris gaida 28. augustā un 9. septembrī plkst. 18:00 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.