Šajā pavasarī - 2019. gada 12. maijā - klajā nāks jauniešu kora "Kamēr..." piecpadsmitais solo albums "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr...", kas veltīts izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga darba un dzīves gājumam.

Iedvesmojoties no spilgtās I. Blumberga personības un mākslas nospiedumiem Latvijas kultūrtelpā, savus skaņdarbus programmai veltījuši latviešu kormūzikas dižgari Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, bulgāru komponiste Dobrinka Tabakova, britu komponists Gabriels Džeksons, kā arī lietuviešu skaņradis Vītauts Miškinis.

Atsaucoties klausītāju un kritiķu novērtējumam un interesei, koncertizstāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..." piedzīvos savu atgriešanos uz skatuves pilnā krāšņumā 5. maijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS, kā arī 11. un 12. maijā plkst. 18.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Koncertizstāde tapusi sadarbībā ar izstāžu zāli "Rīgas mākslas telpa", Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienību, tostarp Koncertorganizāciju "Ave Sol", Ilmāra Blumberga fondu un savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2018. gada maijā. Tajā kustīgi mākslas darbi ar Viestura Kairiša režijas, horeogrāfes Elīnas Lutces, kustību mākslinieka Ģirta Bisenieka un gaismu mākslinieka Egila Kupča gādību papildināja Kalpotāja simbola muzikālo veidolu. Projekts tika nominēts Lielā mūzikas balva 2018 kategorijā "Gada uzvedums” un saņēma Delfi.lv skatītāju simpātiju balvu, kā arī bija viens no finālistiem Latvijas sabiedrisko mediju 100 g Kultūras balvai "Kilograms kultūras".

Jauno albumu, kura svinīgā atvēršana notiks 12. maijā Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē, veidojis jauniešu koris "Kamēr...", tā mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters, bet vizuālo noformējumu radījis ilggadējs Ilmāra Blumberga sadarbības partneris, grafiskais dizaineris brālis Y. Ieraksts tapis šā gada februārī Rīgas Sv. Franciska Romas katoļu baznīcā, piedaloties vijolniekiem Aleksejam Bahiram un Arvīdam Zvagulim, sitaminstrumentālistam Ernestam Mediņam un skaņu režisoram Normundam Slavam.

No 13. maija albums būs pieejams lielākajās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās.