Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas 150. jubilejas gada svinību ietvaros jauniešu koris „Kamēr...” 2019. gada 30. martā plkst. 18.00 klausītājiem piedāvās muzikālu ceļojumu, kura ietvaros vienotā koncertprogrammā skanēs latviešu un franču romantisma klasiķu, kā arī mūsdienu komponistu kordziesmas.

Koncertam nosaukumu devis viens no tā skaņdarbiem – Kamila Sensāna „Calme des nuits” jeb „Nakts klusumā”, kas labi raksturo visa koncerta emocionāli jūtīgo atmosfēru. Mijoties abu kultūru romantisma tradīcijām un hronoloģiski opusiem iestiepjoties līdz pat 21. gadsimta mūzikas literatūrā, koris tā mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera un diriģenta Patrika Stepes vadībā atskaņos latviešu klasiķu Jāņa Kalniņa un Jāņa Ivanova gaišās mīlestības caurvītos skaņdarbus, pasaulē plaši zināmo komponistu Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda opusus, kā arī laikmetīgās mūzikas skaņraža Andra Dzenīša mūziku. Latviešu a cappella kormūzikas pērles mīsies un jaunus, interesantus iespaidus līdzāsnostatījumā radīs kopā ar Kamila Sensāna, Kloda Debisī, Morisa Ravēla, Šarla Guno, kā arī Olivera Mesiāna skaņdarbiem.

„Man ir patiess prieks, ka varam būt kopā ar Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas draudzi tai tik nozīmīgajā jubilejas gadā! Šajā akustiski skanīgajā dievnamā vienmēr esam laimīgi atgriezties un sniegt muzikālu baidījumu saviem klausītājiem. Šoreiz, skanot latviešu un franču mūzikai, koris klausītajiem uzburs pavasarīgas nakts noskaņas, programmā mijoties gan garīgām, gan laicīgām tēmām,” saka kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aivis Greters.

Koncerts „Nakts klusumā” ir viens no pasākumu cikla Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas 150 gadu jubilejas notikumiem, kas risinās no marta līdz jūnijam kopumā 150 dienu garumā un tiek īstenots ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai - 100” atbalstu.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.