Par jauniešu kora “Kamēr…” galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju kļuvis Aivis Greters, kurš iepriekš pildījis kora otrā diriģenta pienākumus.

Aivis Greters ir bijis “Kamēr...” dziedātājs kopš 2009. gada un otrais diriģents kopš 2012. gada. Bakalaura grādu kora diriģēšanā ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) prof. Jāņa Lindenberga un asoc. prof. Andra Veismaņa klasē. Pilnveidojis prasmes Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Zviedrijā. Šobrīd Aivis Greters papildina savas zināšanas, studējot JVLMA simfoniskā orķestra diriģēšanu asoc. prof. Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Diriģents 2013. gadā ieguvis 1. vietu Imanta Kokara 1. Starptautiskajā Jauno kordiriģentu konkursā, 2014. gadā – speciālo balvu Jāzepa Vītola Starptautiskajā kordiriģentu konkursā, bet 2017. gadā – 1. vietu Ziemeļvalstu kordiriģentu konkursā (Nordic Choir Conductor Competition) Dānijā.

Kora līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš, kurš kori vadīja kopš 2012.gada, turpinās darbu Latvijas Nacionālajā operā un baletā, ka arī pievērsīsies arvien jauniem profesionāliem izaicinājumiem Latvijā un ārvalstīs. Jāņa Liepiņa vadībā koris “Kamēr…” ieguvis uzvaras vairākos starptautiskos konkursos, tai skaitā kļuvis par divkārtēju Eiropas kormūzikas Grand Prix ieguvēju, kā arī triumfējis XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Koru konkursā. Liepiņa vadībā izskanējuši tādi vērienīgi kora projekti kā “Svētā vēja dziedājumi”, “Amber songs” un “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, bet abu diriģentu kopdarbs ir kora jaunākais albums “Pelēcis. Plakidis. Kamēr…”.

Kā allaž sezonas sākumā, koris izsludina jauno dziedātāju uzņemšanu visās balsu grupās – tā notiks 29. un 30. augustā plkst.18.00 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas telpās. Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.