Daba ir neuzvarama, neparedzama un lielākoties arī neizprotama. Tā ir vide, kurā līdzās četriem pamatelementiem – ugunij, ūdenim, gaisam un zemei – mīt arī piektais elements – kvintesence. Tik pat brīnumaina kā daba ir arī mūsu katra jūtu pasaule – tā sevī ietver visdažādākos elementus – mīlestību, pārdzīvojumu, laimi, pārdomas, aizraušanos un iznīcību. Šīs pretrunas koncertuzvedumā “STIHIJA” iezīmēs cilvēka kā būtnes prāta un neprāta ceļus.

Koncertuzvedumā tiks pretstatīti un vienlaikus līdzās savietoti dabas un cilvēka iekšējās pasaules neizdibināmie procesi. Tie viens otru gan nomāks, gan cels augstāk par sevi pašu, savijoties Latvijas “Gada Kora” – jauniešu kora “Kamēr…” –, saksofonu kvarteta, sitaminstrumentu un čella skanējumā. Tos vienotā vēstījumā aptvers Jura Strengas suģestējošā balss un Ivara Vācera negaidītie gaismas režijas risinājumi koncertvietā, kur koris "Kamēr..." daudzus gadus ar koncertprogrammu nav uzstājies – Mazajā ģildē.

Programmā Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes un Veljo Tormisa diždarbi.

Piedalās:
Jauniešu koris "Kamēr..."
Jurģis Cābulis, galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs
Rīgas Saksofonu kvartets
Ēriks Kiršfelds, čells
Marta Kauliņa-Pelnēna, perkusijas
Ivars Vācers,
Juris Strenga, balss

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/30245

Koncertsēriju Jauna gaisma koris Kamēr... iecerējis iestudēt pavasara atmodas un cerību laikā, uzrunājot trīs Latvijas cilvēkiem mīļas dažādu mūsu Dzimtenes reģionu baznīcas, kurās ļoti dīvainā kārtā kolektīvs pēdējo desmit gadu laikā nav uzstājies – koncerti notiks Cēsu Sv. Jāņa baznīcā (29. aprīlī), Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā (30. aprīlī) un Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (6. maijā).

Koncertcikla iecere kora mākslinieciskajam vadītājam un galvenajam diriģentam Jurģim Cābulim radusies, iedvesmojoties no Ērika Vitekra (Eric Whitacre) skaņdarba Lux Nova. Gaisma ir pārpasaulīgs simbols – tā sevī apvieno patiesas vērtības, kas nepieciešamas šodienas laiktelpā – miers, uzticēšanās, atpestīšana un pašapziņa. Gaisma mūsdienu pasaules jaunajās reālijās vairs nav pašsaprotama, cilvēkiem kara apstākļos slēpjoties tumšās, baisās vietās, bet, kas ir paradoksāli – lai saglabātu savu dzīvību un ticību gaismai nākotnē.

Tiem, kam ir dota iespēja radīt gaismu, tā ir jāstiprina, jāgodā un jānes citiem, kuri pēc tās alkst. Mēs esam atbildīgi par šo jauno gaismu un tās mērojamo ceļu. Pašlaik pasaules laiktelpa ir ļoti sadrumstalota, tajā nav, kur pieķerties. Vienlaikus – šis ir jaunu iespēju laikmets, kurā vērtības ir mūsu katra izvēle. Koncertcikla “Jauna gaisma” koncepcija ir veidota, balstoties uz cilvēka iekšējās pasaules mijām: izmisums – aizrautība; neziņa – pašapziņa.

Koncertprogrammā ietverti spoži komponistu Nīsteda, Vitekra, Sandstrēma, Augustina, Dārziņa, Vaska, Vīgnera, Mediņa, I. Kalniņa un Jančevska skaņdarbi. Tos vienotā vēstījumā savērps piecu izcilu latviešu dzejnieku – Brūvera, Ziedoņa, U. Bērziņa, Kunnosa un Leinerta – gaismas visneiedomājākajām izpausmēm veltītie garadarbi, kurus koncertos lasīs talantīgā aktrise Sandija Dovgāne.

Diriģenti: Jurģis Cābulis un Patriks Kārlis Stepe.

Lasīt tālāk...

Savas 30. jubilejas svinības jauniešu koris “Kamēr…” turpina ar a cappella kormūzikas koncertiem “Viļņu atspulgi”, kas notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 30. oktobrī plkst. 19.00 un 31. oktobrī plkst. 18.00 turpinās kormūzikas koncerti “Viļņu atspulgi”. Koncerta pirmajā daļā klausītāji varēs baudīt meditatīvu, dabas tēliem bagātu Baltijas jūras reģiona laikmetīgās kormūzikas programmu, tai skaitā vairākus Latvijas pirmatskaņojumus. Savukārt otrajā daļā skanēs kora pastāvēšanas vēsturē nozīmīgi skaņdarbi, kurus korim savulaik veltījuši tādi Latvijas komponisti kā Pēteris Vasks, Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un Raimonds Pauls. Mūzikas vēstījumu iedzīvinās koncerta režisore Laura Groza sadarbībā ar mākslinieku -8 un video autoru Emīlu Alpu. Kora jubilejas vienoto vizuālo identitāti veido mākslinieks Paulis Liepa.

Valdības noteikto ierobežojumu amatiermākslas kolektīviem dēļ koncerti diemžēl pārcelti uz nenoteiktu laiku.
Lasīt tālāk...

Jauniešu koris "Kamēr…" 2020. gadā svin 30 gadu jubileju. Svinību ietvaros norisināsies vairāki muzikāli notikumi, kuros koris klausītājiem atklās savas darbības dažādās šķautnes.

Norišu ciklu 12. septembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā aizsāks vokāli simfoniskās mūzikas koncerts "Lux aeterna". Tajā skanēs komponista Pētera Butāna darbs korim, sitaminstrumentiem un klavierēm “Lux aeterna”, kā arī korim un orķestrim radītie Riharda Dubras “Silence, Love and Light” un Jēkaba Jančevska jaundarbs “Kā dziesmu teicot” ar Knuta Skujenieka vārdiem, kas ir veltījums korim jubilejā un šai vakarā piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu.

Koncertā muzicēs jauniešu koris "Kamēr..." un valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga kora galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Iegādājoties biļetes, jāveic biļešu personalizēšana un koncertā jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

Kora jubilejas koncertus organizē kora atbalsta biedrība "Kamēr mūzika" un SIA "ADD projekts", norises atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija "Ave Sol", Cēsu Mākslas Festivāls, kā arī "Latvijas Valsts meži", "Whirlpool Latvia", "PTA", "Antalis" un "Musica Baltica".
Lasīt tālāk...

Jauniešu koris “Kamēr...” uzņem dziedātājus!
24. un 25. augustā plkst. 18:15 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, Raiņa bulvārī 8.

Vēlies jēgpilni pavadīt laiku jautrā kompānijā, piedalīties dažādos iedvesmojošos projektos, uzstāties ar labākajiem māksliniekiem, iegūt draugus uz mūžu, bez maksas apceļot citus kontinentus, apgūt vokālās prasmes pie profesionālākajiem pedagogiem, sajust tirpas uz skatuves un citas līdz šim nepiedzīvotas emocijas?

Nāc un pamēģini! Varbūt tieši TU būsi daļa no trīskārtējā Eiropas Grand Prix ieguvēja kora “Kamēr...”!

Mums vajag Tevi arī tad, ja ikdienā nekāp profesionālās mūzikas Olimpā! To atsvērs Tava iedvesma, degsme un spēja apgūt jaunas prasmes!

Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Reqiuem aeternam

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī Jauniešu koris "Kamēr..." pieņēmis lēmumu atcelt visus plānotos koncertus līdz 14. aprīlim, līdz ar to Lielas Piektdienas koncerts "Requiem aeternam" TIEK ATCELTS.

Lūgums vērsties "Biļešu paradīzes" kasēs, lai atgūtu par biļetēm samaksāto naudu.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Sargiet savu veselību!
Kamer_Arezzo_2019

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” jauniešu koris “Kamēr…” galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā savu 30. jubilejas sezonu ir sācis ar uzvaru Eiropas kormūzikas Grand Prix, kas 24. augustā norisinājās Areco, Itālijā, un pulcēja sešu pasaules prestižāko koru konkursu uzvarētājus. Koris līdz ar to ir vienīgais kolektīvs no Latvijas, kas ieguvis šo augsto godalgu, un ir kļuvis par vienīgo kori pasaulē, kas šo balvu tās pastāvēšanas vēsturē izcīnījis trīs reizes.
Lasīt tālāk...
Kalpotājs2019

Šajā pavasarī - 2019. gada 12. maijā - klajā nāks jauniešu kora "Kamēr..." piecpadsmitais solo albums "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr...", kas veltīts izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga darba un dzīves gājumam.

Iedvesmojoties no spilgtās I. Blumberga personības un mākslas nospiedumiem Latvijas kultūrtelpā, savus skaņdarbus programmai veltījuši latviešu kormūzikas dižgari Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, bulgāru komponiste Dobrinka Tabakova, britu komponists Gabriels Džeksons, kā arī lietuviešu skaņradis Vītauts Miškinis.

Atsaucoties klausītāju un kritiķu novērtējumam un interesei, koncertizstāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..." piedzīvos savu atgriešanos uz skatuves pilnā krāšņumā 5. maijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS, kā arī 11. un 12. maijā plkst. 18.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasīt tālāk...
NaktsKlusumaAfisa

Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas 150. jubilejas gada svinību ietvaros jauniešu koris „Kamēr...” 2019. gada 30. martā plkst. 18.00 klausītājiem piedāvās muzikālu ceļojumu, kura ietvaros vienotā koncertprogrammā skanēs latviešu un franču romantisma klasiķu, kā arī mūsdienu komponistu kordziesmas.

Koncertam nosaukumu devis viens no tā skaņdarbiem – Kamila Sensāna „Calme des nuits” jeb „Nakts klusumā”, kas labi raksturo visa koncerta emocionāli jūtīgo atmosfēru. Mijoties abu kultūru romantisma tradīcijām un hronoloģiski opusiem iestiepjoties līdz pat 21. gadsimta mūzikas literatūrā, koris tā mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera un diriģenta Patrika Stepes vadībā atskaņos latviešu klasiķu Jāņa Kalniņa un Jāņa Ivanova gaišās mīlestības caurvītos skaņdarbus, pasaulē plaši zināmo komponistu Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda opusus, kā arī laikmetīgās mūzikas skaņraža Andra Dzenīša mūziku. Latviešu a cappella kormūzikas pērles mīsies un jaunus, interesantus iespaidus līdzāsnostatījumā radīs kopā ar Kamila Sensāna, Kloda Debisī, Morisa Ravēla, Šarla Guno, kā arī Olivera Mesiāna skaņdarbiem.
Lasīt tālāk...

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas "Ave sol" jauniešu koris “Kamēr…” tā galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera vadībā savu 29. sezonu ir sācis ar spožu uzvaru Tolosas Starptautiskajā koru konkursā Spānijā, kurā bija uzaicināts piedalīties īpašās 50. jubilejas balvas izcīņā. Jauniešu koris “Kamēr…” konkursā ne vien ieguvis Grand Prix, bet arī skatītāju simpātiju balvu, kā arī izvirzīts dalībai nākamajā Eiropas Grand Prix (EGP) 2019. gadā Areco, Itālijā.

Lasīt tālāk...
Aivis Greters

Par jauniešu kora “Kamēr…” galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju kļuvis Aivis Greters, kurš iepriekš pildījis kora otrā diriģenta pienākumus.

Aivis Greters ir bijis “Kamēr...” dziedātājs kopš 2009. gada un otrais diriģents kopš 2012. gada. Bakalaura grādu kora diriģēšanā ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) prof. Jāņa Lindenberga un asoc. prof. Andra Veismaņa klasē. Pilnveidojis prasmes Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Zviedrijā. Šobrīd Aivis Greters papildina savas zināšanas, studējot JVLMA simfoniskā orķestra diriģēšanu asoc. prof. Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Diriģents 2013. gadā ieguvis 1. vietu Imanta Kokara 1. Starptautiskajā Jauno kordiriģentu konkursā, 2014. gadā – speciālo balvu Jāzepa Vītola Starptautiskajā kordiriģentu konkursā, bet 2017. gadā – 1. vietu Ziemeļvalstu kordiriģentu konkursā (Nordic Choir Conductor Competition) Dānijā.
Lasīt tālāk...
Kalpotajs

Svinot Latvijas valsts simtgadi, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 23. un 24. maijā plkst. 19.00 notiks koncertizstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kas veltīta izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943–2016) daiļradei.

Mākslas darbu ielokā koris “Kamēr…” īpaši radītā koncertprogrammā izpildīs septiņus pasaules pirmatskaņojumus, kurus, iedvesmojoties no I. Blumberga mākslas motīviem un dzīves gājuma, radījuši kora uzticami draugi – komponisti Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Gabriels Džeksons, Dobrinka Tabakova un Vītauts Miškinis.

I. Blumbergs atstājis spilgtu un paliekošu nospiedumu kā Latvijas, tā pasaules mākslas telpā un bijis kopā ar jauniešu kori “Kamēr...” kopš tā radošās darbības pirmsākumiem, daudzu gadu garumā veidojot kora māksliniecisko tēlu.

Izstādes telpu korim apdzīvot palīdzēs Viestura Kairiša režija, Elīnas Lutces horeogrāfija un Egila Kupča gaismu partitūra. Diriģents - Jānis Liepiņš.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Sadarbības partneri: Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienība, Koncertorganizācija "Ave Sol", izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa".
Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departaments.
LV100