<em>Kamēr...</em> 25 gadu jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā operā

Kamēr... 25 gadu jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā operā

2015. gada 25. maijā jauniešu koris “Kamēr...” svinēja savu 25 gadu jubileju, klausītājiem dāvājot koncertu Latvijas Nacionālajā operā.

Koncertā Kamēr... atskaņoja īpaši šim notikumam radītus trīs izvērstus jaundarbus. Pirmajā daļā kora a capella izpildījumā pirmatskaņojumu piedzīvoja Ē. Ešenvalda komponētais dziesmu cikls Putna miegā ar Ineses Zanderes vārdiem, tam otrajā daļā sekoja Raimonda Tigula un Rasas Bugavičutes opuss Teika par mums, bet koncerta noslēgumā klausītājus iepriecināja Gabriela Džeksona jaundarbs Spring Rounds, piedaloties simfoniskajam orķestrim un solistei Jolantai Strikaitei-Lapiņai.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Kamēr... galvenais diriģents Jānis Liepiņš, bet koncertā pie diriģenta pults stājās arī kora dibinātājs un ilggadējs galvenais diriģents Māris Sirmais, diriģenti, kuri strādājuši korī – Ainārs Rubiķis, Inita Kamarūte, Mārtiņš Ozoliņš, Aivis Greters, kā arī šobrīd Latvijā pazīstami un atzinību ieguvuši kordiriģenti, kuri savulaik dziedājuši korī un guvuši iedvesmu un pamatu savai tālākai profesionālai darbībai – Līga Celma, Artūrs Ancāns un Kaspars Ādamsons. Koncerta režisore – Rēzija Kalniņa.

Foto: Ansis Starks