Kalpotajs

Koncertizstādes 2019. gadā: 5. maijā koncertzālē "Gors" Rēzeknē un 11., 12. maijā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē Jūrmalā.

Projekts nominēts sabiedrisko mediju balvai "Kilograms kultūras" 2018, Lielajai mūzikas balvai 2018 un ieguvis "Delfi" skatītāju simpātiju balvu.

No 2018. gada 19. maija līdz 10. jūnijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” bija skatāma izcilajam latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam veltīta izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kuru 23. un 24. maijā muzikāli kuplināja Ilmāra Blumberga mākslas darbu iedvesmotu septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi jauniešu kora “Kamēr…” un diriģenta Jāņa Liepiņa sniegumā.

Izteiksmīgais mākslinieks Ilmārs Blumbergs atstājis spilgtu un paliekošu mantojumu Latvijas kultūrvidē, un viņa radītais Kalpotāja tēls iemieso daudznozīmīgu simbolu, kas neparastajā koncertizstādes žanrā ienesa īpašu garīgo vertikāli. Ilmāra Blumberga mākslā, tāpat kā “Kamēr…” atskaņotajā mūzikā, nav kompromisu - dominē iedziļināšanās, uzmanība, pietāte un kalpošana. Mākslinieks bijis jauniešu kora “Kamēr...” domubiedrs kopš tā pirmsākumiem un veidojis kora vizuālo identitāti, logo, kā arī albumu un koncertu afišu dizainu.

Svinot Latvijas valsts simtgadi un godinot Ilmāra Blumberga devumu, Kalpotāja tēmas caurvīto darbu ielokā jauniešu koris “Kamēr…” 23. un 24. maijā dziedāja septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumu koncertprogrammu, kas tapa, komponistiem iedvesmojoties no Ilmāra Blumberga mākslas motīviem un dzīves gājuma. Skaņdarbus radījuši kora uzticami draugi Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Gabriels Džeksons, Dobrinka Tabakova un Vītauts Miškinis. Izstāžu zālē izvietotie Ilmāra Blumberga darbi un koris “Kamēr…” tā mākslinieciskā vadītāja Jāņa Liepiņa vadībā sniedza klausītājiem unikālu audiovizuālu baudījumu ar Viestura Kairiša režiju, Elīnas Lutces horeogrāfiju un Egila Kupča gaismu partitūru. Koncertizstādes kuratori bija Luīze Lismane un Ilmārs Blumbergs Jr.

Izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…” apmeklētājiem bija pieejama izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) Lielajā zālē no 19. maija līdz 10. jūnijam, savukārt Intro zālē bija apskatāma īpaša mākslinieka Ilmāra Blumberga sadarbībai ar jauniešu kori “Kamēr…” veltīta ekspozīcija.

Ilmārs Blumbergs (1943-2016) bija daudzpusīgs latviešu mākslinieks, kas darbojies scenogrāfijā, grafikā un glezniecībā. 1963. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1972. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu scenogrāfijas specialitātē. 1995. gadā apbalvots ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, 2009. gadā saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu.

Koncertizstādi organizēja: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un koncertorganizācija “Ave Sol” sadarbībā ar jauniešu kori “Kamēr…”.
Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai - 100” atbalstu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu.

Recenzijas/atsauksmes:
Latvijas radio 3 "Klasika" raidījums "Post factum" (sākot no 24:30)

Radio ieraksts no 2018. gada 24. maija:
Latvijas radio 3 "Klasika" arhīvs