Jauniešu koris Kamēr...

Jauniešu kora Kamēr... galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs šobrīd ir Aivis Greters (1993), bet kora vokālie pedagogi ir Jolanta Strikaite-Lapiņa un Ansis Sauka. Kori 1990. gadā izveidojis diriģents Māris Sirmais un no 2012. līdz 2018. gadam vadīja Jānis Liepiņš.

Kopš tā dibināšanas iegūti daudzi desmiti dažādu diplomu, kausu un trofeju dažādos koru konkursos visā pasaulē. To skaitā ir uzvara Marktoberdorfas konkursā Vācijā (1999), trīs Eiropas kordziedāšanas Grand Prix Gorīcijā (2004) un Areco (2013, 2019), kā arī trīs čempionu tituli un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā (2006). Koris divreiz ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu un ir seškārtējs Dziesmu svētku koru karu uzvarētājs.

Pēdējos gados Kamēr... pievērsies īpaši sev pasūtītu programmu atskaņošanai. Viens no lielākajiem projektiem līdz šim ir Pasaules Saules dziesmas (2008), kura ietvaros 17 jaunus darbus korim par Sauli radījuši tādi pasaule atzīti skaņraži kā sers Džons Taveners, Gija Kančeli, Svens Dāvids Sanstrēms, Leonīds Desjatņikovs, Džons Luters Adamss, Stīvens Līks, Dobrinka Tabakova, Ko Matsušita un citi. Pavisam dabiski Saules aizsākto ritējumu turpinājuši projekti Mīlas madrigāli (2010), Mēness dziesmas (2012) un Amber Songs (2014).

Vienlaikus koris aktīvi tiecas izmantot žanru sintēzes un jaunu izteiksmes līdzekļu sniegtās iespējas. Dziedātājiem iejūtoties arī dejotāju un aktieru lomās, radušies skatuviskie projekti Jersikas derība (Līgas Celmas oratorija, 2010), Ziemassvētku leģenda (Ērika Ešenvalda muzikāls stāsts, 2010), Mēness (Karla Orfa kameropera, 2012) un Svētā vēja dziedājumi (Džona Lutera Adamsa meditācija, 2013). Viskrāšņāk jauniešu nebeidzamā enerģija izmantota kora 25 gadu jubilejas koncertā 2015. gada maijā Latvijas Nacionālajā operā, kur trīs īpaši Kamēr... rakstītos pirmatskaņojumos dziedātāji sevi parādīja gan kā niansētu a capella ansambli (Ē. Ešenvalda Putna miegā), gan kā iespaidīgu skatuvisku ansambli (Raimonda Tigula Leģenda par mums) un visbeidzot kā spožu orķestra partneri (Gabriela Džeksona Spring Rounds).

Godinot īpašo sadarbību ar mākslinieku Ilmāru Blumbergu, kas radījis kora logo un vairuma albumu dizainu, 2018. gadā tapusi unikāla koncertizstāde Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..., kurā šajā projektam veltītos pasaules pirmatskaņojumus papildināja Ilmāra Blumberga mākslas darbi un Viestura Kairiša režija, Elīnas Lutces un Ģirta Bisenieka horeogrāfija, kā arī Egila Kupča gaismu partitūra.

Kora skatuves partneru vidū ir arī Gidons Krēmers, Marta Sudraba, orķestris Kremrata Baltica, Nikolass Altštets, Pēteris Šraiers, Jurijs Bašmets, Juliuss Bergers, Maksims Risanovs un daudzi citi.

Gandrīz visa korim rakstītā oriģinālmūzika, kā arī liels daudzums kormūzikas klasikas iemūžināts augsti novērtētos ierakstos. Nesenākie no tiem ir Amber Songs, kurā ietvertas 17 pasaules komponistu latviešu tautasdziesmu apdares, Pelēcis. Plakidis. Kamēr..., kas godina abus komponistus viņu jubilejas gadā, un koncertizstādes Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr... ieraksts albumā, kas veikts 2019. gada pavasarī.

Savas pastāvēšanas laikā koris īpašo skanējumu ieguvis, meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir kā amatieriem raksturīgā emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte - kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.