Jauniešu koris Kamēr...

Jauniešu kora Kamēr... galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs šobrīd ir Jurģis Cābulis, bet kora vokālie pedagogi ir Jolanta Strikaite-Lapiņa un Ansis Sauka. Kori 1990. gadā izveidojis diriģents Māris Sirmais, no 2012. līdz 2018. gadam vadīja Jānis Liepiņš un no 2018. līdz 2022. gadam - Aivis Greters.

Kopš kora dibināšanas iegūti daudzi desmiti dažādu diplomu, kausu un trofeju dažādos starptautiskos koru konkursos. Vienīgais koris pasaulē, kas ieguvis trīs Eiropas kordziedāšanas Grand Prix – Gorīcijā Māra Sirmā vadībā 2004. gadā, Areco ar diriģentu Jāni Liepiņu 2013. gadā un Aivi Greteru Areco 2019. gadā. Titulu starpā ir arī trīs čempionu godalgas un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā (2006). Koris vairākkārt ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu, Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons un ir pēdējo sešu Dziesmu svētku koru karu uzvarētājs.

Jau vairākus gadus Kamēr... pievērsies īpaši sev pasūtītu programmu atskaņošanai. Lielākie projekti līdz šim ir Pasaules Saules dziesmas (2008), Mīlas madrigāli (2010), Mēness dziesmas (2012) un Amber Songs (2014). Godinot īpašo sadarbību ar mākslinieku Ilmāru Blumbergu, 2018. gadā tapusi unikāla koncertizstāde Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..., kurā pirmatskaņoti speciāli korim pasūtīti jaundarbi. Vienlaikus koris aktīvi tiecas izmantot žanru sintēzes un jaunu izteiksmes līdzekļu sniegtās iespējas. Dziedātājiem iejūtoties arī dejotāju un aktieru lomās, radušies skatuviskie projekti Jersikas derība (Līgas Celmas oratorija, 2010), Ziemassvētku leģenda (Ērika Ešenvalda muzikāls stāsts, 2010), Mēness (Karla Orfa kameropera, 2012) un Svētā vēja dziedājumi (Džona Lutera Adamsa meditācija, 2013).

Kora skatuves partneru vidū ir arī Gidons Krēmers, Marta Sudraba, orķestris Kremrata Baltica, Nikolass Altštets, Pēteris Šraiers, Jurijs Bašmets, Juliuss Bergers, Maksims Risanovs un daudzi citi.

Gandrīz visa korim rakstītā oriģinālmūzika, kā arī liels daudzums kormūzikas klasikas iemūžināts augsti novērtētos ierakstos. Nesenākie no tiem, Pelēcis. Plakidis. Kamēr..., kas godināja abus komponistus viņu jubilejas gadā, un Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..., ieguvuši Mūzikas ierakstu gada balvas kategorijā Akadēmiskās mūzikas albums.

Savas pastāvēšanas laikā koris īpašo skanējumu ieguvis, meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir kā amatieriem raksturīgā emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams.